Do Centra sv. Antona v Rwande pribudli v januári traja noví obyvatelia. Doputovali na vozíčkoch, pretože sa narodili s rázštepom chrbtice a hydrocefalom.
Mladé dievča Nargis z Indie, Wisler z africkej Libérie či Rima žijúca v hlavnom meste Sýrie. Ony a státisíce ďalších detí majú niečo spoločné – denne musia prekonávať mnoho ťažkostí. Dnes však majú nádej, že ich život sa môže zmeniť. Sú generáciou nádeje.
Vojna v Sýrii už síce utíchla, no zanechala za sebou spúšť a škody na celé generácie. Táto smutná realita sa od prvej chvíle, ako sme prekročili hranice krajiny, nedala ignorovať. Cez vstupné kontroly sme bez väčších ťažkostí prechádzali len vďaka tomu, že sme sa odvolali na pozvanie miestneho apoštolského nuncia.
Vojenské konflikty neprinášajú len hmotný nedostatok či zničenú infraštruktúru. Týkajú sa predovšetkým ľudskej duše. Hoci konflikt na severe Etiópie smeruje ku koncu, kruté dôsledky pretrvávajú. Dosiahnuť právnu spravodlivosť je preto dôležité.
Vlastníte auto? Alebo bicykel? Mnohí z nás aspoň na jednu z otázok odpovedia kladne. A ak aj nie, určite má každý z nás neďaleko domu autobusovú či vlakovú zastávku, takže sa pomerne ľahko dostaneme do práce, do školy, k lekárovi, na nákup či stretnutie s priateľmi.